Jak uchronić się przed koronawirusem ?

Maska na twarz nie uchroni nas przed zakażeniem koronawirusem, jeżeli używamy jej w niewłaściwy sposób. Najważniejsze jest dbanie o higienę rąk i unikanie dotykania dłońmi ust oraz nosa. Chińczycy i Amerykanie zalecają noszenie maski przez osoby zakażone, gdy przebywają w pomieszczeniu z innymi osobami lub idą do lekarza. Zaleca się także włożenie maski, jeśli mieszkamy z zakażoną osobą i wchodzimy do pokoju chorego.


Prawidłowo użyta maska na twarz może nas ustrzec przed koronawirusem. Używanie maseczek jest wskazane zwłaszcza u osób mających kontakt z zakożonymi kub przebywającymi w ich otoczeniu. 
„Maski na twarz mogą pomóc w uchronieniu się przed wieloma infekcjami dróg oddechowych, które rozprzestrzeniają się drogą kropelkową, a więc i przed koronawirusami oraz wirusem grypy.  
Choroby te przenoszą się głównie drogą kropelkową jak podkreślają eksperci nosząc zatem maskę na twarzy, zapobiegniemy rozpryskiwaniu się kropelek śliny na twarzy i wokół siebie a profilaktyka jest najlepszym zabezpieczeniem. Warto również pamiętać o tym by maska była atestowana a jej zakup odbył się w aptece lub sklepie który posiada certyfikowane maski. Zakup masek na straganie czy przez internet nie daje 100% ochrony. Pamiętać również należy o podstawowych zasadach higieny.