Odzież na deszczowe dni

Niektóre zawody wymagają pracy pod gołym niebem, nawet wtedy gdy nie sprzyja pogoda.

Wtedy przydaje nam się odzież wodoodporna, która ochroni nas przed deszczem.

Dziś dowiecie się czym się ona charakteryzuje oraz jakie wyróżniamy jej rodzaje.

Membrana oraz DWR  to dzięki nim swoje właściwości wodoodporne zawdzięcza ta odzież. Występują produkty, które mają DWR, jednak nie posiadają membrany. Takimi produktami jest np. odzież softshell, która przez brak membrany przy większym deszczu przemoknie.

Dlatego, jeśli chcemy mieć 100% ochronę przed deszczem musimy wybrać odzież wodoodporną, która tę membranę posiada, ponieważ zapewnia to nieprzepuszczalność wody i komfort w trakcie deszczowego dnia.

Rodzaje odzieży wodoodpornej

Płaszcz

Płaszcz Przeciwdeszczowy Wodoochronny Model 106 Pros Długi Z Kapturem Niebieski Zielony

Płaszcz zapinany na napy, z kapturem i dwiema bocznymi kieszeniami przykrytymi patkami. Model produkowany z wodoochronnej tkaniny Plavitex, przeznaczony do użytku w niesprzyjających warunkach pogodowych. Zapewnia skuteczną ochronę przed wiatrem i deszczem. Technika obustronnego zgrzewania zwiększa wytrzymałość szwów. Produkt spełnia standardy europejskich norm: EN ISO 13688 i EN 343.

Płaszcz przeciwdeszczowy ze zintegrowanym kapturem w kołnierzu z wodoodpornego materiału PVC / 100% poliester. Posiada szyte i zgrzewane szwy, wentylowane plecy

zapięcie na zatrzask, 2 kieszenie.

Ubranie dwuczęściowe

Ubranie Wodoochronne Wodoodporne PROS AJ 101/001 Bluza Ogrodniczki 48-60

Ubranie złożone z kurtki z kapturem zapinanej na napy oraz spodni ogrodniczek z regulowanymi szelkami z elastyczną, szeroką gumą z tyłu. Zapewnia skuteczną ochronę przed wiatrem i deszczem. Technika obustronnego zgrzewania zwiększa wytrzymałość szwów.

Produkt spełnia standardy europejskich norm: EN ISO 13688 i EN 343.

Spodniobuty

Spodniobuty Model SB01 PROS Regulacja Szelek Wodochronne Plavitex 39-48

Spodniobuty wodoochronne z wgrzanymi na stałe wysokiej jakości kaloszami. Posiadają regulowane szelki z elastycznej, szerokiej gumy. Model produkowany z wodoochronnej, wytrzymałej tkaniny Plavitex Heavy Duty. Przeznaczony szczególnie dla wędkarzy i rybaków do użytku przy wszelkich pracach rybackich. Zapewniają skuteczną ochronę przed wodą. Technika obustronnego zgrzewania zwiększa wytrzymałość szwów.

Wodery

Wodery Model WR02 PROS Mocne Wodoszczelne Idealne Na Ryby Polska Produkcja 39-48

Wodery wodoochronne z wgrzanymi na stałe wysokiej jakości kaloszami. Model produkowany z  wodoochronnej, wytrzymałej tkaniny Plavitex Heavy Duty. Przeznaczony szczególnie dla wędkarzy i rybaków do użytku przy wszelkich pracach rybackich. Zapewniają skuteczną ochronę nóg przed wodą. Technika obustronnego zgrzewania zwiększa wytrzymałość szwów.

Kalosze bezpieczne S5

Kalosze Bezpieczne Ochronne DEMAR MAXX S5 Z Podnoskiem i Wkładką Antyprzebiciową 40-48

Kalosze te wykonane z modyfikowanego PVC i posiadają doskonałe właściwości antyelektrostatyczne. Specjalnie zaprojektowana cholewka chroni kostkę przed urazem, a dodatkowo stalowy, ochronny podnosek, zapobiega urazom palców. Antypoślizgowa podeszwa wykonana z olejoodpornego PVC. W kaloszach zastosowano wkładkę antyprzebiciową a także specjalny system absorbujący energię w części piętowej. Posiadają stalowy podnosek a także odporność na poślizg na podłożu stalowym i ceramicznym. Idealnie sprawdzają się w deszczowe dni na budowie, gdzie wymagane jest obuwie bezpieczne.

Kalosze Demar

Kalosze gumowe DEMAR GRAND BLACK

Kalosze GRAND polskiej firmy DEMAR, wykonane w całości z PVC, które idealnie chronią stopy przed wilgocią a także zabrudzeniami. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej podeszwie, kalosze GRAND BLACK gwarantują absorpcje energii w części piętowej. Idealne do prac działkowych.

Kalosze Predator

Lekkie Kalosze Ocieplane Demar Predator Termoizolacja do-30 stopni 41-47

Bardzo lekkie, wykonane z pianki (tworzywo EVA*) kalosze polskiej firmy Demar. Kalosze są idealne do ogrodu, na działkę, ryby a także polowanie. Posiada właściwości termoizolacyjne do -30C oraz antypoślizgową podeszwę i wyciągany wkład ocieplający. Kalosze są nieprzemakalne, łatwe do czyszczenia i wysokie na podbiciu.

* tworzywo EVA charakteryzuje się niewielką wagą, posiada właściwości termoizolacyjne  i 2-3 razy większą wytrzymałością od PVC czy gumy.

Kalosze Farmer

Kalosze Demar Farmer Gumowce Pianka EVA z Ocieplaczem 41-48

Kalosze Demar Farmer są bardzo lekkie i dobrze wyprofilowane, a co za tym idzie niezwykle komfortowe. Materiał EVA, z którego wykonano buty, oraz wkład ocieplający, zapewniają doskonałą ochronę przed zimnem i wilgocią. Wkład ocieplający można wyciągnąć (np. w celu wyprania, wysuszenia, przewietrzenia). Kalosze sięgają do połowy łydki, dzięki czemu nie krępują ruchów.

Przed nami lato, najbardziej wyczekiwana przez nas pora roku. Długie, gorące bądź deszczowe dni. Na każdą pogodę w naszym sklepie znajdziesz coś dla siebie. Dla wędkarzy polecamy wodery i spodniobuty, a dla osób lubiących piesze wycieczki płaszcze wodoodporne, którym nie straszna brzydka pogoda.