Odzież spawalnicza- czym się charakteryzuje?

Ubrania robocze spawalnicze zostały znormalizowane normą PN-EN ISO 11611 „Odzież ochronna do stosowania podczas spawania i w procesach pokrewnych” Ubrania spełniające tą normę zapewniają wysoką ochronę pracownika przed negatywnymi skutkami wywoływanymi charakterem wykonywanej przez niego pracy.  Ze względu na swoje właściwości przeznaczona jest ona głównie dla spawaczy. Z odzieży ochronnej z pewnością skorzystają także osoby pracujące w przemyśle elektrotechnicznym.

Przed czym chroni odzież trudnopalna?

Ubrania robocze trudnopalne są wykonane z bawełny o wysokiej gramaturze bądź skóry. Ubrania spawalnicze powinny mieć odpowiednią konstrukcję. Wszelkie metalowe części – np. zamki – powinny być przykryte pod materiałem. Możliwe do zakrycia powinny być także kieszenie. Odzież ta jest dedykowana do pracy, gdzie występuje ryzyko kontaktu z płomieniem czy rozpryskami żelaza. Sprawdza się w pracach, gdzie ma się kontakt z ciepłem konwekcyjnym i promieniowaniem cieplnym.

Rodzaje odzieży spawalniczej

Spawacze mają duży wybór odzieży spawalniczej. Możemy wyróżnić;

Kombinezony

Kombinezon spawalniczy trudnopalny Portwest FR38 Bizflame Pro

Bluzy

Bluza Spawalnicza Professional Dla Spawacza Ardon Matthew 46-64

Spodnie

Spodnie Spawalnicze Professional Dla Spawacza Ardon Matthew 02 46-64

Okulary

Okulary spawalnicze dla spawacza zieleń butelkowa PW68 Portwest

Rękawice

Ardon Kirk Skórzane Rękawice Spawalnicze Dwoina r. 11

Obuwie

Trzewiki Spawalnicze Bezpieczne Buty z Metalowym Podnoskiem Urgent S1P 115

Kaptury

Kaptur trudnopalny peleryna BIZWELD granatowy BZ12 Portwest

Pamiętaj, że ubrania spawalnicze nie chronią przed wszystkimi zagrożeniami, a ich użytkownik zawsze powinien kierować się bezpieczeństwem i rozsądkiem.