Sprzęt ochronny i jego znaczenie

Wiele zawodów zmaga się z niebezpiecznymi substancjami, silnymi oparami lub niesprzyjającymi warunkami. Nawet przy najlepszej woli nie jest możliwe zapewnienie lepszych warunków pracy i ograniczenie niebezpiecznych substancji. Zwiększ swoje bezpieczeństwo i daj pierwszeństwo zdrowiu w pracy. Sprzęt ochronny nie ogranicza cię, nie jest kosztowną inwestycją, ale może znacznie ułatwić wykonywanie wymagającego zawodu i zmniejszyć lub całkowicie zniwelować negatywny wpływ substancji niebezpiecznych.

Praktyczna i responsywna ochrona twarzy

Tarcze ochronne są najprostszym elementem ochrony dróg oddechowych i twarzy. Stały materiał wytrzymuje ostre cząstki, wysoką temperaturę i gorącą parę. Chroni oczy, a także części delikatnej skóry twarzy przed możliwymi urazami, ale może również kierować zanieczyszczone powietrze, a tym samym chronić błony śluzowe nosa lub ust. Przezroczysta osłona ochronna jest przymocowana do głowy za pomocą elastycznych, regulowanych pasków. Może być stosowany do mieszania mieszanin, rozcieńczania koncentratów, obchodzenia się z substancjami chemicznymi lub biologicznymi, ale także do obróbki metali lub produktów z drewna, w których istnieje ryzyko obrażeń od latających części odpadów.

Niebezpieczne opary i opary

W środowiskach o wyższym stężeniu substancji niebezpiecznych w atmosferze zalecamy sprzęt ochrony dróg oddechowych. Prostym systemem ochronnym jest respirator. Mocny uchwyt utrzymuje wyposażenie ochronne na miejscu, zapobiegając zsuwaniu się. Możesz wybrać respirator we wszystkich klasach od FFP1 do FFP3. Urządzenie oferuje wygodne użytkowanie nawet ze względu na bardzo niski opór oddychania. W przypadku silniejszych zabrudzeń możemy również polecić półmaski. Oprócz leczenia dostępu zanieczyszczonego powietrza zapewni ci wyższy poziom komfortu poprzez usuwanie ciepła i wilgoci.

Praktyczne i bezpieczne rozwiązanie

Kolejnym możliwym elementem ochrony osobistej są jednostki filtrujące oparte na ciśnieniu przefiltrowanego powietrza. Jednostka filtra ssącego kontroluje powietrze zewnętrzne. Specjalny sprzęt usuwa niechciane elementy i przepuszcza jedynie oczyszczone powietrze do maski. Wewnątrz maski znajduje się zauważalne nadciśnienie, które skutecznie chroni infiltrację zainfekowanego powietrza z zewnątrz.

Najwyższy poziom ochrony

W ekstremalnych sytuacjach należy stosować pełną ochronę dróg oddechowych, w tym twarz. Maska na całą twarz niezawodnie zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczonego powietrza, ale także chroni oczy i wrażliwe błony śluzowe. Substancje chemiczne lub luźno zdyspergowane cząsteczki mogą wpływać i poważnie uszkadzać oczy oraz inne zmysły, takie jak węch. Pełna maska na twarz może zmniejszyć narażenie na nawet poważne zagrożenia ze strony czynników biologicznych lub promieniowania.

W wymagającym zawodzie pomyśl nie tylko o profesjonalnie wykonanej pracy, ale także o swoim zdrowiu. Substancje chemiczne mogą poważnie i trwale uszkodzić drogi oddechowe i wzrok, a ich leczenie lub łagodzenie może wymagać długiego czasu. System wyposażenia ochronnego może całkowicie zapobiec nieprzyjemnym wypadkom.