Wyświetlanie 1–20 z 31 wyników

Hełmy ochronne i kaski robocze BHP, które zapewniają bezpieczeństwo

Hełmy oraz kaski ochronne to bez wątpienia jedne z najważniejszych zabezpieczeń chroniących głowę przed poważnymi urazami. Modele wykonane z trwałych i dobrych jakościowo materiałów bardzo dobrze sprawdzają się na placach budowy, przy wszelkiego rodzaju remontach, podczas pracy na wysokościach oraz przy wszystkich innych sytuacjach, w których jesteśmy narażeni na wypadek.

czytaj więcej

W naszym sklepie zapewniamy dostęp do kasków i hełmów BHP stworzonych przez doświadczonych producentów. Dzięki temu zapewniona jest bardzo skuteczna ochrona głowy oraz duża stabilność kasku. Oferujemy szeroki wybór kolorów oraz rozmiarów, aby każdy mógł dopasować hełmy ochronne do swoich potrzeb i wymagań pracodawcy.

Dlaczego hełmy i kaski BHP muszą wyróżniać się wyjątkową wytrzymałością?

Praca w trudnych warunkach wiąże się z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą zagrażać nie tylko zdrowiu, ale i życiu pracowników. Brak odpowiednich zabezpieczeń w tego typu miejscach znacznie zwiększa ryzyko groźnych wypadków. Choć wiele osób wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy, hełmy lub kaski BHP bardzo dobrze chronią głowę przed urazami, osłaniając kości czaszki oraz zmniejszając siłę uderzenia. Z tego też powodu bezpieczne kaski robocze muszą powstawać z wytrzymałych materiałów, które nie rozpadną się i nie spadną z głowy podczas wypadku.

Oferowane przez nas hełmy oraz kaski powstają u doświadczonych producentów, którzy zajmują się projektowaniem i wytwarzaniem odzieży ochronnej. Lata ich pracy sprawiają, że mają bardzo dużą wiedzę, którą potrafią wykorzystać w praktyce. Dzięki temu powstająca odzież robocza wyróżnia się świetną jakością, a także zapewnia pracownikom jak największy komfort oraz swobodę ruchu. Najważniejszymi zaletami naszych kasków i hełmów są między innymi:

  • możliwość regulacji obwodu paska znajdującego się przy hełmie,
  • otwory wentylacyjne, które pozwalają skórze oddychać, zapewniając tym samym większą wygodę oraz higienę,
  • możliwości bardzo dobrego dopasowania kasku do głowy, co gwarantuje większą stabilność,
  • materiały odporne na działanie promieni słonecznych,
  • bezpieczne zapięcie,
  • duży wybór kolorów, które usprawniają pracę, ponieważ umożliwiają łatwy podział pracowników na grupy zajmujące się wskazanym obszarem lub mówią o kompetencjach poszczególnych osób.

O czym warto pamiętać podczas zamawiania kasków i hełmów ochraniających głowę?

Oprócz zwrócenia większej uwagi na materiały, z których powstają kaski oraz hełmy BHP, warto również dobrać ich typ do charakteru pracy. W przypadku bardziej wymagających prac na budowie, w kopalni czy w hucie lepiej sprawdzą się mocne, wytrzymałe kaski z tworzywa ABS, ponieważ skuteczniej ochronią przed cięższymi przedmiotami. Z kolei w sytuacjach, gdy miejsce pracy nie jest aż tak bardzo niebezpieczne, dobrym pomysłem będzie zakup nieco lżejszych ochraniaczy. Warto wówczas rozważyć czapki BHP, które również często powstają z tworzywa ABS i mają dodatkowo specjalne wkładki poprawiające komfort pracowników.