Wyświetlanie 1–20 z 69 wyników

Dłonie są bardzo narażone na uszkodzenie naskórka. Poza tym najczęściej jako pierwsze mają kontakt z potencjalnie szkodliwymi substancjami czy niebezpiecznymi czynnikami. Dlatego trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. Rękawice robocze pozwalają na pracę w trudnych warunkach, a także bezpieczne przenoszenie przedmiotów. Należą do standardowego wyposażenia personelu z bardzo różnych branż, od medycznej aż po przemysłową.

czytaj więcej

Zalety i zastosowanie rękawic ochronnych

Rękawice służą do odizolowania dłoni od elementów, które mogłyby im zaszkodzić. Mowa więc zarówno o wysokich lub niskich temperaturach, jak i wszelkiego rodzaju zabrudzeniach czy lekkich detergentach. Rękawice robocze sprawdzę się więc najlepiej przy pracach porządkowych w domu i ogródku. Poza tym korzysta się z nich na magazynach, w warsztatach samochodowych, zakładach produkcyjnych oraz wielu innych miejscach, w których istnieje ryzyko uszkodzenia naskórka. Dzięki nim komfort pracy jest znacznie wyższy.

Na rynku można znaleźć ponadto rękawice BHP. Ich zadaniem jest ochrona przed realnie szkodliwymi czynnikami. Należą do nich skrajne temperatury, prąd elektryczny czy substancje żrące. Rękawice ochronne są wymagane wszędzie tam, gdzie pracownicy wchodzą w kontakt z potencjalnie niebezpiecznymi elementami. Podlegają one szczególnym zasadom bezpieczeństwa i higieny pracy, co w praktyce oznacza dostosowanie ich do norm określanych przez prawo europejskie oraz polskie.

Rękawiczki robocze każdego rodzaju

Na nasz asortyment składają się produkty, które można zastosować w różnorodnych sytuacjach. Posiadamy rękawice:

  • Antyprzepięciowe – znakomicie izolują dłoń od elektryczności.
  • Kombinowane – znajdują zastosowanie przede wszystkim przy pracach mechanicznych ze względu na połączenie skóry i materiału tekstylnego.
  • Nakrapiane – są świetnym rozwianiem w przypadku materiałów cechujących się dużym poślizgiem. Umożliwiają pewny chwyt potrzebny do przenoszenia przedmiotów lub operowania narzędziami.
  • Powlekane – dodatek gumy i tym podobnych materiałów zapewnia lepszą przyczepność. Na dodatek świetnie dopasowują się do dłoni.
  • Termoodporne – jak sama nazwa wskazuje, gwarantują niewrażliwość na wysoką temperaturę. Przydają się więc m.in. do spawania.
  • Zimowe ocieplane – w przeciwieństwie do zwyczajnych rękawiczek zimowych zapewniają też bardzo dobry chwyt i dodatkową ochronę przed wilgocią.

Oprócz tego posiadamy też rękawice specjalistyczne, które chronią przed chemią oraz są bezpieczne przy kontakcie z żywnością.

Profesjonalny producent i dobra cena rękawic BHP

Bezpieczne użytkowanie mogą zapewnić wyłącznie wysokogatunkowe materiały oraz nowoczesna technologia produkcji. W naszym sklepie z rękawicami ochronnymi można znaleźć wyłącznie produkty, które spełniają wszelkie wymagania. Pochodzą one od uznanych producentów: Ardon, Canis Safety oraz Eurotechnique. Wyróżniają się nie tylko jakością wykonania, ale również przystępną ceną.

Służymy poradą podczas wyboru. Dlatego wszystkich zainteresowanych naszymi rękawicami roboczymi zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Przy okazji odpowiemy na każde pytanie związane z asortymentem.