Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Praca w środowisku o umiarkowanym lub dużym natężeniu hałasu wymaga odpowiedniego przygotowania. Żeby zabezpieczyć się przed negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z długotrwałego przebywania w pobliżu maszyn oraz linii produkcyjnych, należy zaopatrzyć się w ochraniacze uszu. W naszym asortymencie znajdują się produkty dostosowane do potrzeb wielu sektorów. Oferujemy zarówno wygłuszające zatyczki do uszu z pianki poliuretanowej, jak i starannie zaprojektowane nauszniki nahełmowe oraz słuchawki ochronne wyposażone w pałąk. Proponowane przez nas artykuły wyróżniają się zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań, a ponadto spełniają normy EN 352.

czytaj więcej

Jak wybrać ochronniki słuchu?

Kwestie związane z wyborem odpowiednich artykułów BHP reguluje Rozporządzeniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z dn. 26 września 1997 r. Produkty, których celem jest ochrona słuchu, dopasowuje się pod kątem specyfiki branży oraz norm NDN (czyli najwyższych dopuszczalnych natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia).

Do pracy w halach przemysłowych, na lotniskach czy przy obsłudze maszyn budowlanych bardzo dobrze sprawdzają się nauszniki BHP o poziomie tłumienia SNR powyżej 31 dB. Z kolei w środowiskach charakteryzujących się umiarkowanym hałasem poleca się nauszniki ochronne o wartość SNR 27 dB. Decydując się na zakup słuchawek ochronnych, warto postawić na modele z możliwością wymiany poduszek oraz wkładek.

Zapewniamy trwałe i funkcjonalne słuchawki ochronne

Towary dostępne w naszym sklepie internetowym odznaczają się wytrzymałością. Do ich produkcji wykorzystuje się materiały o bardzo dobrych parametrach, które doskonale tłumią dźwięki o niskich i wysokich częstotliwościach, m.in. poliester, czy PVC. W ochraniaczach zastosowano ponadto liczne udogodnienia poprawiające komfort użytkowania – na uwagę zasługuje m.in. wypełnienie linii siedziska specjalnie dobraną mieszanką (piany oraz pyłu) poprawiającą szczelność.

Do ciekawych rozwiązań zaliczają się również nauszniki przeciwhałasowe z podwójną obudową eliminującą zjawisko rezonansu. Warto postawić także na artykuły BHP wyposażone w szerokie pierścienie izolacyjne z gąbką umożliwiającą optymalne dopasowanie do kształtu głowy. Zainteresowaniem cieszą się ponadto nauszniki ochronne nakarkowe z kanalikami wentylacyjnymi usuwającymi nadmiar wilgoci. Wiele osób sięga też po produkty z opcją składania – do ich zalet należy bezproblemowy transport.

Zatyczki o uszu – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Często zamawia się też jednorazowe zatyczki do uszu z pianki poliuretanowej – materiał ten wyróżnia się elastycznością i miękkością, przez co jego nacisk na kanał uszny jest minimalny. Tego typu produkty cechują się także starannie wyprofilowanym kształtem. Posiadają zaokrąglony front ułatwiający osadzenie ochraniaczy w uszach. Niektóre modele wyposażono dodatkowo w sznurek lub pałąk.

Zachęcamy do składania zamówień na zatyczki oraz nauszniki przeciwhałasowe znajdujące się w naszym sklepie.