Wyświetlanie 1–20 z 23 wyników

Środki pierwszej pomocy – niezbędnik w każdym miejscu pracy i nie tylko

Nigdy nie wiemy, kiedy pojawi się potrzeba udzielenia komuś pierwszej pomocy. Sprzęt do pierwszej pomocy powinien znajdować się w każdym zakładzie pracy a także w samochodach i wszelkiego rodzaju placówkach publicznych. Miejsce pracy musi spełniać szereg warunków określonych przepisami kodeksu pracy oraz przepisów BHP. Jednym z nich jest zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa i pomocy w nagłych wypadkach. Poza gaśnicami, czujnikami gazu ziemnego lub tlenku węgla oraz odpowiednim oznakowaniem dostępu do nich, powinniśmy wyposażyć się w apteczkę. Często zastanawiamy się jakie środki pierwszej pomocy powinny wchodzić w skład apteczki. Niewątpliwie, jej wyposażenie powinno różnić się w zależności od przeznaczenia – wyposażenie apteczki samochodowej będzie różniło się od wyposażenia apteczki w miejscu pracy lub w szkole. Dostępne na rynku gotowe apteczki oferujące sprzęt do pierwszej pomocy są doskonałym rozwiązaniem dla pracodawców – taki kompaktowy zestaw pozwala na szybkie wyposażenie miejsca pracy w niezbędne środki pierwszej pomocy bez konieczności kompletowania całej apteczki samodzielnie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się także podczas kompletowania wyposażenia samochodu – w gotowej apteczce znajdziemy wszystkie potrzebne środki pierwszej pomocy, które mogą przydać się nam podczas podróży. Już dziś zapoznaj się z bogatą ofertą apteczek dostępną na stronie Behapowy.pl i wybierz produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Pierwsza pomoc – nie tylko apteczka

Warto pamiętać, że pojęcie pierwszej pomocy nie obejmuje jedynie pomocy medycznej. Pierwsza pomoc – akcesoria, które wchodzą w skład tej kategorii to także wszelkiego rodzaju urządzenia, które zwiększają bezpieczeństwo. W ofercie sklepu Behapowy.pl znajdziesz różnego rodzaju środki pierwszej pomocy. Posiadamy czujniki gazu ziemnego oraz czujniki tlenku węgla o wysokiej skuteczności. Na naszej stronie znajdziesz także gaśnice oraz koce szklane, które powinny obowiązkowo znaleźć się w każdym zakładzie pracy, samochodzie lub w placówce publicznej. Posiadamy gaśnice w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do swoich potrzeb. Niezwykle istotne jest także odpowiednie oznakowanie dostępnych środków pierwszej pomocy – w Behapowy.pl znajdziesz także różnego rodzaju znaki informujące o dostępności odpowiedniego sprzętu. Już dziś zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i znajdź odpowiednie wyposażenie dla siebie.

Pierwsza pomoc – sprzęt i akcesoria, które powinny znaleźć się w apteczce

Nie ma obecnie regulacji prawnych, które określałyby dokładny skład poszczególnych apteczek. Sama apteczka powinna być dodatkowo odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak czynniki mechaniczne i chemiczne. Sprzęt do pierwszej pomocy powinien być także wygodny w obsłudze. Podczas kompletowania takiego zestawu, warto rozważyć jakich akcesoriów będziemy potrzebować najczęściej. Miejsce pracy a pierwsza pomoc – akcesoria, jakie będą najczęściej potrzebne to kompresy, opaski elastyczne, opatrunki i plastry. Niezwykle przydatne okażą się także chusteczki dezynfekujące, chusty opatrunkowe, rękawice oraz nożyczki. W skład apteczki w miejscu pracy może wchodzić także ustnik do sztucznego oddychania oraz instrukcja udzielania pierwszej pomocy wraz z wykazem telefonów alarmowych. W przypadku zawodów o podwyższonym ryzyku warto doposażyć apteczkę o dodatkowe akcesoria i urządzenia zwiększające możliwości udzielenia pomocy. Dobrym pomysłem jest na przykład zakup apteczki w metalowej szafce lub przenośnej torby ratunkowej ZPP C, które można łatwo doposażyć o dodatkowe opatrunki i akcesoria, nie martwiąc się o to, że zabraknie miejsca. Należy jednocześnie pamiętać o tym, że skład apteczki firmowej trzeba regularnie poddawać kontroli, uzupełniać brakujące akcesoria i wymieniać przeterminowane produkty. W naszej ofercie posiadamy różnego rodzaju sprzęt do pierwszej pomocy i środki pierwszej pomocy, które pozwolą na zapewnienie odpowiedniej opieki w każdej sytuacji.

Sprzęt do pierwszej pomocy – gdzie powinien się znajdować?

Podczas zakupu apteczki zastanawiamy się często, gdzie powinna się ona znajdować. W przypadku apteczki do samochodu odpowiedź jest oczywista, jednak jeśli planujemy wyposażyć firmę lub inną placówkę w środki pierwszej pomocy, pojawia się pytanie, gdzie powinny być umieszczone apteczki. Określając liczbę apteczek, należy wziąć pod uwagę rodzaje i nasilenie występujących w przedsiębiorstwie zagrożeń oraz odległość do apteczek ze wszystkich stanowisk pracy. Każdy pracownik powinien mieć możliwość w razie potrzeby dotrzeć do zestawu i skorzystać ze środka pierwszej pomocy. Przepisy nie regulują minimalnej odległości do najbliższej apteczki – tę kwestię należy ustalić indywidualnie. Z całą pewnością apteczka powinna być odpowiednio oznakowana, dzięki czemu będzie dobrze widoczna. W naszej ofercie posiadamy sprzęt do pierwszej pomocy, który można zamontować na ścianie – możliwość montażu na ścianie ułatwi dostęp do apteczki i zwiększy jej widoczność. Inny sprzęt do pierwszej pomocy, taki jak czujniki, powinien być zainstalowany w odpowiednim miejscu, zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem. Gaśnice w budynku powinny być rozmieszczone w miejscach łatwo dostępnych i widocznych a w szczególności: przy wejściach do budynków, na klatkach schodowych, na korytarzach oraz przy wyjściach z pomieszczeń na zewnątrz.

Środki pierwszej pomocy – wybierz Behapowy.pl

Już dziś zapoznaj się z bogatą ofertą sprzętu do pierwszej pomocy i wybierz odpowiednie produkty, które pozwolą Ci na zabezpieczenie swojego otoczenia. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się z nami. Nasza niezawodna obsługa klienta, w połączeniu z produktami wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach, zachwyci nawet najbardziej wymagających klientów.

Zobacz także artykuły PPOŻ i sorbenty.